پیشنهاد کتاب برای شبهای قرنطینه کرونایی

یکشنبه, 21 اردیبهشت,1399
نوروزی به بخش دیگری از کتاب «همافر» اشاره و بیان کرد: هنگامی که به ایران بازگشتم به تهران و سپس به ایستگاه رادار جزیره کیش منتقل شدم در آنجا شاهد به کارگرفتن کارگران هم وطنم به بدترین شیوه بودم، آنان برای خانواده پهلوی کاخ می‌ساختند، اما شرایط کاری بسیار بدی داشتند، برخی از آنان در همین حین دچار صدماتی می‌شدند و حتی برخی می‌مردند. دیدن این صحنه‌ها برای من و برخی دیگر از همافر‌ها بسیار ناراحت کننده بود، اما پس از ساخت کاخ، خانواده پهلوی برای گذاراندن اوقات فراغت به آنجا می‌آمدند و برای آنها هزینه‌های بسیار گزافی در این سفرها خرج می‌شد. این موضوعات ما را به اسفناک بودن شرایط کشور و فاصله طبقاتی می‌انداخت و زمینه را برای مبارزه در ما فراهم می‌کرد. 

نوروزی پیرامون پیام کتاب «همافر» تاکید کرد: خواندن کتاب «همافر» بیان کننده بخش‌هایی از تاریخ کشور است که عمدتا به آن پرداخته نشده و در بی خبری باقی مانده لذا جوانان می‌توانند با مطالعه کتاب‌هایی پیرامون انقلاب اسلامی ایران با رویداد‌های زمان گذشته آشنا شوند و قدر نعمت‌هایی را که امروز در آن قرار دارند بدانند. 

وی به ارزش و اهمیت مطالعه و تاثیر آن در جامعه امروز اشاره و تصریح کرد: من به مطالعاتم و آشناییم با مبارزان انقلاب اسلامی ایران و کسب اطلاعات در مورد چرایی و چگونگی عقب ماندن کشورمان در زمان رژیم پهلوی نسبت به سایر کشور‌ها اطلاعات زیادی کسب کردم. من معتقدم امروز این موج از آگاهی در بین همه مردم جامعه گسترش یافته همین امر سبب شده تا تاریخ را به گونه‌ای دیگر رقم بزنیم.

نوروزی به شیوه نگارش کتاب «همافر» اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش کردم تا کتاب «همافر» علاوه بر سندیت،جذابیت لازم را نیز برای مخاطب داشته باشد لذا آن را به شیوه ساده و روان نوشتم. من مطمئنم جوانان با خواندن کتاب جذب آن خواهند شد.